Tid i bevægelse  2 timer 31 minutter

Tid  4 timer 39 minutter

Koordinater 1417

Uploadet 21. juli 2018

Optaget juli 2018

-
-
1.728 m
1.227 m
0
2,0
4,0
8,08 km

Vist 59 gange, downloadet 2 gange

tæt på Akpınar, Isparta (Türkiye)

Isparta - Dağ Turizmi - Isparta
Yörede dağcılık sporuna gönül verenlerin değişik rota ve parkurlar kullanarak zirve yapabilecekleri Davraz, Barla, Dedegöl, Akdağ, Sarpdağı, Bozburun ve Eğirdir Sivrisi dağları bulunmaktadır. Türkiye Dağcılık Federasyonu, Sütçüler Çandır’da her yıl iki kez kamp kurarak, dağcıların eğitiminin bir bölümünü Isparta’da yapmaktadır.

Davraz Dağı: Dağcılık sporu için mükemmel parkurlara sahip olan 2635 m rakımlı Davraz Dağı, hem yaz hem de kış tırmanışları için idealdir. İki rotadan tırmanılabilen zirvenin gerek amatör ve gerekse profesyonel dağcılara hitap edecek tırmanış parkurları vardır. Kamplı ve günübirlik tırmanışla zirve yapılabilen Davraz Dağının zirvesinden, gerek Isparta gerekse Eğirdir Gölünün doyumsuz manzarasını seyretmek mümkündür. Kışın tamamen karla kaplı olan Davraz Dağında tur kayağı yapmak isteyenler için mükemmel parkurlar vardır.

Barla Dağı: Eğirdir’in batısında 2798 m rakıma sahip Barla Dağı, Eğirdir Gölüne hakim görüntüsü ile zirve yapanlara harika manzaralar sunmaktadır. Ayrıca Barla Dağı, kış tırmanışlarında kuzey yamacından tırmanmak isteyen dağcılara zevkli tırmanma imkanları vermektedir.

Dedegöl Dağı: Isparta yöresinin en yüksek dağı olan Dedegöl Dağı 2998 m. rakımlı zirvesi ile dağcılık sporuna gönül verenlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Genelde yaz tırmanışları için tercih edilen Dedegöl Dağı'nın zor olduğu kadar zevkli tırmanma parkurları, yerli ve yabancı dağcılar tarafından tercih edilmektedir. Kış aylarında, dağın eteklerine kadar inen kar yağışı sebebiyle, kış tırmanışlarını sevenler için oldukça güzel parkurlar bulunmaktadır.

Akdağ: Yaz ve kış tırmanışlarına elverişli parkurlara sahip olan Akdağ Isparta il merkezinin güneyinde, 2420 m yüksekliktedir.

Sarp Dağ: Sütçüler bölgesinde 2548 m yükseklikte olup, iki zirveye sahiptir. Çeşitli tırmanma rotalarının bulunduğu dağın, sarp kayalıkları ve özel yapısı dağcılık sporunu sevenlere değişik imkanlar sunmaktadır.

Bozburun Dağı: Davraz Dağının bir kolu olarak da bilinen dağ, Eğirdir ilçesinin güneyinde 2109 m yüksekliktedir. Doğa yürüyüşlerine uygun parkurları ve manzarasıyla ilgi çekmektedir.

Eğirdir Sivrisi: Eğirdir ilçe merkezini ikiye bölen, 1749 m. rakımlı, yüksek tepelerinde çeşitli uygarlıklara yer vermiş, üzerinde Prostanna Antik Kentini barındırmış ve panoramik görüntüsüyle tırmananları büyüleyen, sivri kayalıklardan oluşan bir tepedir.
foto

Photo

Manzara
top

Manzara

Eğirdir Sivrisi: Eğirdir ilçe merkezini ikiye bölen, 1749 m. rakımlı, yüksek tepelerinde çeşitli uygarlıklara yer vermiş, üzerinde Prostanna Antik Kentini barındırmış ve panoramik görüntüsüyle tırmananları büyüleyen, sivri kayalıklardan oluşan bir tepedir.
foto

Yalak

foto

Antik kent

foto

Dağın dibi

foto

Küçük Zirveden Zirve

foto

Egirdir

Kommentarer

    Du kan eller denne rute