Tid  5 timer 5 minutter

Koordinater 3308

Uploadet 4. november 2017

Optaget november 2017

 • Bedømmelse

   
 • Information

   
 • Let at følge

   
 • Landskab

   
-
-
1.290 m
1.146 m
0
4,8
9,6
19,16 km

Vist 1770 gange, downloadet 46 gange

tæt på Kılavuzlar, Bolu (Türkiye)

Yeşilin ve mavinin her tonunu barındıran Sakarya, özellikle yayla turizmi ile öne çıkan bir şehirdir. Sakarya gezilecek yerler listesinde oldukça fazla sayıda yayla bulunmaktadır.

Özellikle İstanbul'a ve diğer çevre illerine oldukça yakın olması nedeniyle yerli turistler tarafından tercih edilen Sakarya, iyi korunmuş doğası ile yayla turizminin merkezlerinden biri haline gelmiştir. Yürüyüş parkurları, kamp alanları, göl ve ırmaklarla beraber 30'un üzerindeki yayla, doğa severler için Sakarya'da gezilecek yerlerin cazibesini kanıtlıyor.

Dört mevsim ilgi çeken yaylalar, özellikle bahar ve yaz döneminde serin bir doğanın içerisine girmek isteyenlerin akınına uğruyor. Kış döneminde ise karla kaplanan bazı yaylalar, hem fotoğrafçılar hem de kışın doğa yürüyüşü yapmayı sevenler için iyi bir alternatif oluşturuyor.

Karagöl Yaylası - Sakarya
Etrafı tamamen çam, kayın, köknar ve meşe ağaçları ile kaplı olan Karagöl Yaylası, 567 hektar genişliğindeki alanıyla, bol oksijenli havası ve soğuk içme sularıyla doğal bir tedavi merkezidir.

Vis mere external

Panorama

1 Albanlar

Lake

Hacilar göleti

Camping

Sultanpinar Yaylasi

Sultanpınar Yaylası Adapazarı Akyazı üzerinden ulaşılan bir yayladır. Yayla 1200 metre yüksekliktedir. Çevresinde de bolca bulunan yaylalarla birlikte bir plato görünümündedir. Yaylanın alt sınırlarında karışık orman, üst sınırlarda ise köknar ormanı bulunmaktadır. Sultanpınar Yaylası orman ile çevrili geniş ve düzlük bir alanda olup oldukça yeşil ve huzur verici bir ortam sunmaktadır.
Lake

Sultanpinar Goleti

Camping

sultanpinar 2

Foto

Photo

Cesme
Foto

Kayaliklar

Camping

Acelle

Acelle Yaylası geniş yapraklı ve iğne yapraklı ağaçlardan oluşan bir bitki örtüsüne sahiptir. Ayrıca orman içlerinde orman gülü ve şimşirden oluşan bodur ağaçlarda mevcuttur. Kanlıca, kuzugöbeği gibi yer mantarları ve ağaç mantarları bulunur. Yaylanın tam ortasından Enişte Deresi geçmektedir. Bu dere üzerinde halk tabiriyle “Büyük Deniz” denilen 60-70 m uzunluğunda 3-4 m genişliğinde, derinliği tam olarak bilinemeyen doğal yollarla kaya kütleleri arasında oluşmuş bir su birikintisi mevcuttur. Enişte Deresi’nin yatak genişliği düz alanlarda 8-10 metreyi, kayalık arazilerde ise yer yer 2 metreyi bulur.
Foto

sonbahar

Foto

patika

Foto

ova

Camping

Kamp Yapılabilir

Lake

karagol

Etrafı tamamen çam, kayın, köknar ve meşe ağaçları ile kaplı olan Karagöl Yaylası, 567 hektar genişliğindeki alanıyla, bol oksijenli havası ve soğuk içme sularıyla doğal bir tedavi merkezidir. Sakarya’nın Taraklı ilçesinde bulunan Karagöl Yaylası, doğaseverlerin ve hafta sonu gezecek yer arayanların listelerinde bulunması gereken bir bölge. Taraklı’yı gezerken elbette ki, Safranbolu’dakileri andıran evleri ve tarihi yapılarıyla sizi eskilere götüren Taraklı ilçesiyle birlikte plan yapmanızda fayda var. Taraklı’da keyifli bir gezi yapacağınızdan şüpheniz olmasın. İlçe gezisine ilişkin detayları ayrıca yazacağız. Kısaca değinirsek, merkezdeki eski güzel evlere girin, şehir merkezini yürüyerek gezin, özellikle şimşirden yapılma tahta kaşıklardan alın, çarşıda ara sokakta yer alan küçük lokantadan gözleme, keşkek, mantı, hangisini canınız çekerse yiyin, yöresel ürünlerden mutlaka satın alın. Taraklı insanı gerçekten çok güler yüzlü. Bu kadar yakın ilgi gösteren insanları turistik mekanlarda pek göremezsiniz.
Foto

Karagol bitiş

13 kommentarer

 • Foto af erolgeygel

  erolgeygel 04-12-2017

  Süper bir parkur. Beş yıldız

 • Foto af KAMPTREK

  KAMPTREK 02-11-2020

  Jeg har fulgt denne rute  Vis mere

  Yeşilin ve mavinin her tonunu barındıran Sakarya, özellikle yayla turizmi ile öne çıkan bir şehirdir. Sakarya gezilecek yerler listesinde oldukça fazla sayıda yayla bulunmaktadır.

 • Foto af mel6677

  mel6677 02-11-2020

  Jeg har fulgt denne rute  Vis mere

  Teşekkürler Erol Hoca.
  Doğada olmak güzel.

 • Foto af Sencer Selman

  Sencer Selman 08-12-2020

  Ben çok zevk aldım görülmesi gereken rotalardan biri

 • Foto af İbrahim Yelmen

  İbrahim Yelmen 08-12-2020

  Süper 👏🏻👏🏻👏🏻

 • Foto af Ayla Çalışkan

  Ayla Çalışkan 08-12-2020

  Güzel parkur

 • Foto af Sait Yiğit

  Sait Yiğit 08-12-2020

  Güzel Rota

 • Foto af ConkerMert

  ConkerMert 08-12-2020

  Umarım tekrar açılır bu rotayı gerçekleştirmek isterim

 • Foto af Çiğdem Sal

  Çiğdem Sal 08-12-2020

  Tatmin edici bir rota olmuş , tavsiye ediyorum

 • Foto af Saffet Sal

  Saffet Sal 08-12-2020

  Güzel yer güzel rota

 • Foto af Saffet Sal

  Saffet Sal 08-12-2020

  Jeg har fulgt denne rute  Vis mere

  Güzel yer güzel rota

 • Foto af mdurust

  mdurust 09-12-2020

  Jeg har fulgt denne rute  Vis mere

  Bölgedeki yayla ve göllerin neredeyse tamamını görebileceğiniz bir rota, yürümesi de zor değil.

 • Foto af mahmutayan

  mahmutayan 09-12-2020

  Jeg har fulgt denne rute  Vis mere

  Yürümekten keyif alacağınız güzel bir parkur

Du kan eller denne rute