Download
Erald Xeka

Afstand

7,72 km

Positiv højdeforskel

1 m

Sværhedsgrad

Moderat

Negativ højdeforskel

1 m

Max Højde

28 m

Trailrank

22

Min Højde

26 m

Rutetype

Ensrettet
 • Foto af Ishuj në lagunën e jashtëme
 • Foto af Habitate mjaft të rëndësishme për folezim për shpendë që i ndërtojnë foletë në tokë
 • Foto af Komunikimi me detin
 • Foto af Fshati Adriatik
 • Foto af Kthim për tek kanali tretë

Tid i bevægelse

5 minutter

Tid

48 minutter

Koordinater

34

Uploadet

12. maj 2018

Optaget

maj 2018

Live Tracking

Del din placering med venner og familie under en aktivitet.

Køb Wikiloc Premium Opgrader for at fjerne reklamer
Live Tracking Live Tracking
Vær den første til at klappe
Del
-
-
28 m
26 m
7,72 km

Vist 148 gange, downloadet 1 gange

tæt på Remas, Fier (Albania)

Nga kanali i tretë marrim digën në krahë të djathtë dhe vazhdojm të ecim mbi digë. Nga krahu jonë i djathtë kemi lagunën e jashtëme ku shpeshherë mund të shohim edhe pelikanë të vetmuar duke u ushqyer. Nga ana tjetër janë tokat e kripura të cilat në dimër mbajnë një sasi uji nga shirat dhe kthehen mjedis mjaft i përshtatshëm për shpendët për tu ushqyer. Në verë situata ndryshon dhe këto mjedise kthehen në habiate mjaft të përshtatshme për folezimin e shpendëve si Gjelaci symadh, Vraponjësi gushëbardhë, Dallëndyshja e detit, Dervishi etj. Vazhdojmë më tej dhe arrijmë në fshatin Adriatik, ku nga aty marrim rrugën e asfaltuar deri te kryqëzimi i parë dhe kthejmë majtas. Ky kalim na siguron kthimin në pikën e nisjes tek kanali i tretë. Pastaj kthehemi tek Zyrat e Parkut. Ky intenerar zgjat rreth 4 orë.
Foto

Ishuj në lagunën e jashtëme

 • Foto af Ishuj në lagunën e jashtëme
Foto

Habitate mjaft të rëndësishme për folezim për shpendë që i ndërtojnë foletë në tokë

 • Foto af Habitate mjaft të rëndësishme për folezim për shpendë që i ndërtojnë foletë në tokë
Foto

Komunikimi me detin

 • Foto af Komunikimi me detin
Vazhdojmë digën majtas në drejtim të fshatit Adriatik
Foto

Fshati Adriatik

 • Foto af Fshati Adriatik
Foto

Kthim për tek kanali tretë

 • Foto af Kthim për tek kanali tretë

Kommentarer

  Du kan eller denne rute